UBP – CTP görüştü.

107

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, hükümet kurma çalışmaları kapsamında ilk olarak Cumhuriyetçi Türk Partisi’ni (CTP) ziyaret etti.

Tatar, CTP Genel Merkezi’nde, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile görüştü.

Görüşmede UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’a UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy eşlik ederken, Erhürman’a ise CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın eşlik etti

Görüşmede UBP’den milletvekilleri Özdemir Berova, Dursun Oğuz ve Nazım Çavuşoğlu, CTP’den de milletvekilleri Armağan Candan, Sıla Usar İncirli ve CTP Örgüt Sekreteri Ürün Solyalı da hazır bulundu.

Tatar: İhtimalleri konuştuk, ya UBP – CTP yada UBP – HP ya da erken seçim.. 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, hükümeti kurma çalışmaları için Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Toplantı sonrası açıklama yapan Tatar, “Tabloya bakıldığında, ya CTP ile ya da HP ile hükümet kurumalı veya bir seçim hükümeti ile seçime gidilmeli” dedi.

TATAR: “TEKRAR CTP İLE GÖRÜŞME İHTİMALİ OLABİLİR”

Erhürman ve ekibine teşekkür ederek sözlerine başlayan Ersin Tatar, güzel bir sohbet olduğunu, diğer partiler ile de görüştükten sonra durum değerlendirmesi yapacaklarını işaret etti.

Tekrar CTP ile görüşme ihtimali olabileceğini dile getiren Tatar, tabloya bakıldığında ya CTP ile ya da HP ile hükümet kurulacağını veya bir seçim hükümeti ile seçime gidileceğini söyledi.

Tüm olasılıkların değerlendirileceğini kaydeden Ersin Tatar, “İlk görüşmemizi yaptık, partilerimin yetkili kurulları bana görüşme yetkisi verdi” ifadelerini kullandı.

ERHÜRMAN: “BAŞINDAN BERİ UBP’YE HÜKÜMET KURMA YETKİSİ VERİLMESİNİ SÖYLEDİK”

CTP Genel Başkanı Erhürman ise, CTP olarak, sürecin başından beri hükümete ihtiyaç olduğunu vurguladıklarını, UBP’ye hükümet kurma yetkisi verilmesini söylediklerini hatırlattı.

UBP’nin teamüllere uygun bir şekilde ilk görüşmesini CTP ile gerçekleştirdiğini aktaran Erhürman, “Şimdilik sadece bir ön görüşme yaptık. Dostça bir toplantı oldu” şeklinde konuştu.

Paylaş