Cumhurbaşkanı’na toplantıda söz hakkı verilmemesinin kabul edilebilir bir yanı yoktur.

34

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) tarafından hafta sonu gerçekleşen Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu’ndaki konferansa, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın davet edilmesi fakat konuşma listesine isminin eklenmemesi olayının yankıları sürüyor.

İlk olarak Cumhurbaşkanlığı, ardından da pek çok siyasi isim ve örgütün tepkisine neden olan olaya, bir tepki de ana muhalefet CTP Genel Genel Başkanı ve eski Başbakan Tufan Erhürman’dan geldi.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Erhürman, yaşananların ‘kabul edilemez’ olarak niteleyerek, “bu önemli hatanın bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir” şeklinde tepki gösterdi.

Tufan Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“Sn. Cumhurbaşkanı’nın KTTO tarafından toplantıya konuşmacı olarak değil sadece izleyici olarak davet edilmesi meselesi birkaç gündür gündemde. Oda tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklama dün itibarıyla medyada yer aldı. Hangi sebeple olursa olsun Cumhurbaşkanı’na davetli olduğu bir toplantıda söz hakkı verilmemesinin makama saygı çerçevesinde anlaşılabilir ve kabul edilebilir bir yanı yoktur. Bu toplantının ülkemiz ve halkımız için gerçekten hayati olan ekonomi açısından gündem teşkil edebilmesi için bu önemli hatanın bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir.”

Paylaş